Przejdź do treści

WRÓĆ

ZAJĘCIA MINI DANCE

CHOREOTERAPIA

Baby BALET

METODA AKTYWNEGO SŁUCHANIA
WG BATTI STRAUSS

Zajęcia MINI DANCE

Podczas zajęć uczymy zabawnych choreografii (z elementami tańca nowoczesnego, hip-hopu, tańca towarzyskiego, zumby) – które kształtują poczucie rytmu, pamięć i koordynację ruchową. Dzieci wykonując energiczne ruchy, uwalniają swoją energię i emocje. Wspomniana różnorodność pozwala na odkrywanie ukrytych talentów dzieci. Podczas zajęć tanecznych oczywiście nie może zabraknąć uśmiechu dziecka :). Dlatego instruktor stara się prowadzić zajęcia w sposób ciekawy, kreatywny i zrozumiały. Główny nacisk kładziony jest na rytmizację ruchu, która odgrywa bardzo istotną rolę w procesie nauki i przyswajania informacji. Na koniec roku organizowane są rodzinne występy z nagrodami, podczas których dzieci prezentują nabyte umiejętności. Jest to ważne wydarzenie, gdyż nieśmiałe dzieci pokonują na nich swoje ograniczenia, co niesamowicie wzmacnia w nich poczucie własnej wartości. Każde przełamanie się, to dla nas bardzo wzruszający moment. Mini dance, to nasze flagowe zajęcia, które cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci.

Batti Strauss Katowice

Metoda aktywnego słuchania wg
BATTI STRAUSS

Metoda ta polega na łączeniu słuchania muzyki klasycznej z różnymi formami aktywności. Są to takie aktywności jak: taniec i śpiew z elementami pantomimy i dramy; zabawy z melorecytacją; gra na instrumentach; taniec z chustami. Zajęcia sprawiają dzieciom ogromną radość. I właśnie to stanowi największą wartość, gdyż zajęcia, które wzbudzają wesołość, są niezwykle efektywne. A mówimy przecież o muzyce klasycznej, która niekoniecznie jest atrakcyjna dla dzieci. Poza tym metoda Batti Strauss rozwija kreatywność, spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie. Obcowanie dziecka z muzyką wpływa na jego rozwój twórczy, poznawczy, emocjonalny i społeczny. Słuchanie muzyki stymuluje kompetencje muzyczne, ubogaca osobowość i uwrażliwia na problemy własne i innych ludzi. Prowadzimy zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Zachęcamy także dyrektorów przedszkoli do podjęcia współpracy, i wprowadzenia zajęć w ramach rytmiki. Zajęcia prowadzi wyłącznie certyfikowany nauczyciel Martyna Szlachetko-Skapczyk.

Baby BALET

Na lekcjach baletu dzieci obcują z muzyką z filmów animowanych i muzyką klasyczną. Podczas zajęć dzieci stopniowo poznają choreografię, którą prezentują swoim bliskim na pokazie. Nasze choreografie nie są tworzone wyłącznie do muzyki klasycznej, najczęściej sięgamy po melodie ze wspomnianych filmów animowanych, które nadają naszym zajęciom magii. Dzieci wczuwają się w swoich ulubionych bohaterów, co wzmacnia ich zaangażowanie. Prowadzimy także zajęcia z szarfami gimnastycznymi, które sprawiają mnóstwo frajdy. Wprowadzamy regularnie nowe zabawy, które nie dość, że bawią, to poprawiają koordynację i statykę ciała. Warto dodać, że ćwiczenia baletowe skutecznie korygują wady postawy a zwłaszcza stóp i kolan. Korzystnie wpływają także na gibkość i wzmocnienie mięśni. Zatem nasze zajęcia, to naprawdę świetny wybór :). Zapraszamy wszystkich! Zarówno dziewczynki jak i chłopców.

Choreoterapia Katowice, Zespół Aspergera, Autyzm, seniorzy

CHOREOTERAPIA

Choreoterapia – to terapia taneczno-ruchowa, która prowadzi do rozładowania negatywnych emocji, zmniejszenia odczuwanego napięcia psychoruchowego. Zajęcia prowadzone metodą choreoterapii polecane są osobom, które cierpią na zaburzenia lękowe, ADHD, autyzm, Zespół Aspergera, upośledzenia, choroby onkologiczne, demencję. Choreoterapia wpływa na zwiększenie zakresu ruchowego, ustabilizowanie emocji. Terapia pomaga także w pokonaniu traumy, gdyż jest to technika komplementarna zmierzająca do poprawy samopoczucia. Ta forma arteterapii została poparta wieloma badaniami naukowymi, które wykazały, że podczas choreoterapii ciało i umysł są w nieustannej interakcji, co stymuluje centralny układ nerwowy. Dzieci biorąc udział w zajęciach, udają się w podróż w nieznane, podczas której odkrywają nowe sposoby zachowania/bycia. Zajęcia odbywają się w małych grupach, a także indywidualnie. Istnieje możliwość zorganizowania zajęć w domowym zaciszu. Trener – Martyna Szlachetko-Skapczyk.